Chcete vědět a vidět, jak to vypadá, když spojí síly Univerzita Palackého a její iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor, areál Letního kina Olomouc a Dobrodruhá na Wurmovce? Navštivte tradiční Vintage market, swap a DIY stánky v areálu letního kina a nově i na Wurmovce, vychutnejte si street food zónu na Biskupském náměstí, zaparkujte na nádvoří Zbrojnice v chill out zóně a užijte si koncerty i filmy pod širým nebem, projděte se parkánovými zahradami a nakonec si půjčte deku, pétanque, badminton nebo deskové hry v parku před arcibiskupstvím.

Prozkoumejte, co vše vám nabízí prodejny Dobrodruhá a Samaritán, zkoukněte výstavu v areálu univerzitní knihovny, zkuste si graffitti a nakonec se s dobrou kávou uložte do lehátek a sedacích vaků. To vše na vás čeká v sobotu 19. června v rámci doprovodného programu Svátků města. A POZOR! Chill out zóna, koncerty a filmová projekce vás navíc čekají na nádvoří Zbrojnice i o den dříve.

Program 18. června
ZBROJNICE (Biskupské nám. 1)

nádvoří Zbrojnice přeměněno v jednu velkou chill out zónu (lehátka, vaky a další posezení)

gastro od Koleje a menzy UP, OSA Cocktail Bar, Coffee Library a dalších

hry pro všechny (pétanque, kubb, molkki, badminton), půjčovna dek a deskových her

street artový workshop Chaos company, workshop Slackline Olomouc, stánek UPoint

16.00 | Daniel Agnew (kytara, harmonika)

18.30 | Salih Hadžiabdić (kytara)

19.30 | Sylvie Bee (šanson za klavírního doprovodu V. Kramáře)

21.30 | Palm Springs (open air filmová projekce)

Program 19. června
Vintage.Market.Olomouc

Už tradiční akce pořádaná pravidelně v prostorách Letního kina. Tentokrát bude však protažená ulicemi až po Zbrojnici. Oblečení z druhé ruky, vintage kousky z domácnosti, autorské výrobky lokálních tvůrců. Prodej doplní nabídka workshopů, hudební doprovod místních DJs a kvalitní občerstvení.

Den dobra a druhé šance

Charitní obchod Dobrodruhá slaví své třetí narozeniny. Plánuje pro vás rozšířit svou nabídku produktů a společně s Prodejnou U Samaritána a Vintage marketem uspořádá bleší trh na Wurmově 11. Kromě designových, udržitelných a produktů z druhé ruky, se můžete těšit na spoustu workshopů a prezentaci jejich charitní práce.

Street Food Zóna

Místní podniky se přiblíží více k vám. Z bister a restaurací v okolí si budete moci vychutnat jejich nabídku přímo na ulici. K dispozici budou i deky a sedací vaky v parčíku na náměstí.Se Zaparkuj a univerzitou se těšte na chill out zónu, netradiční posezení a poležení na nádvoří, hudební program i filmové projekce pod širým nebem po setmění. Nádvoří univerzitní knihovny nabídne i občerstvení, půjčovnu deskových her, dek a sportovního vybavení, hřiště na pétanque či badminton nebo interaktivní program pro děti a výstavu fotografií.

Začínáme v 11.00 končíme o půlnoci.

Program budeme postupně doplňovat!

Akci pořádá Univerzita Palackého/Zaparkuj, Dobrodruhá a Klid v ruchu/Letní kino Olomouc.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s